W październiku 2021 Valve postanowiło zaktualizować swoją politykę na platformie Steam i zablokować wszystkie gry, które zostały zbudowane na technologii blockchain.

W odpowiedzi na ten ruch, Metaversum S.A. planuje uruchomienie w ramach grupy kapitałowej nowoczesnego sklepu z aplikacjami DAPP/DEFI/NFT oraz serwis społecznościowy: roboczo nazywany “Steam dla NFT” czy też “AppStore dla DAPPów”.

Platforma

W ramach tego projektu i oparciu o społeczność, Spółka planuje rozwój platformy crowdfundingowej (CF) dla projektów DAPP/DEFI/NFT opartej na emisji tokenów.

Współpraca

Przewidujemy też współpracę z przynajmniej jedną giełdą kryptowalut na której będą notowane tokeny realizowanych przez Spółkę projektów CF.

Wydawca gier

Ponieważ Spółka planuje także produkcję własnych gier NFT oraz współpracę z niezależnymi deweloperami, aby wspierać ich jako wydawca - powyższa platforma będzie miejscem do wydawania w/w gier.
Aktualnie w branży fintech upowszechniają się dwie najpopularniejsze innowacje: DAPP (decentralized applications) oraz DEFI (decentralized finance).

Dzięki ich zdolności do zachowania solidnej prywatności danych i funkcjonowania bez żadnego organu centralnego typu banki, DAPP i DEFI są uważane za przełomowe technologie, które mogą drastycznie zmienić sposób działania naszych systemów finansowych.
DAPP w liczbach:
Dzienna liczba
aktywnych użytkowników aplikacji
164,4 tys
Średnia liczba transakcji
w ciągu doby
874,6 tys
Liczba
smart kontaktów
6 960
24-godzinny
globalny wolumen sprzedaży
207,9 mln USD
Prognozy dot. światowego rynku DAPP
w mld USD