Metaversum zamierza pozyskać kompetencje w zakresie DAPP i DEFI

Notowana na NewConnect spółka Shockwork Games (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.), zrealizowała pierwszy krok na drodze do poszerzenia kompetencji z zakresu decentralized finance (DEFI) oraz decentralized applications (DAPP). Spółka podpisała list intencyjny z myDAPPwallet Ltd. Obie Spółki rozpoczęły negocjacje w zakresie wzajemnej współpracy przy realizacji portfela internetowego oraz platformy społecznościowej i sprzedażowej dla aplikacji DAPP/DEFI/NFT. Portfel oraz platforma oparte o technologię blockchain stanowią obok gier play-to-earn filary rozwoju przyszłego Metaversum S.A. na najbliższe lata.

- myDAPPwallet Ltd. to spółka pracująca nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla segmentu DEFI/DAPP/NFT. Pierwszym rozwiązaniem jest internetowy portfel walutowy oparty o blockchain. Obecnie nabywanie aplikacji czy też dokonywanie transakcji DEFI przy pomocy kryptowalut jest bardzo skomplikowane, szczególnie dla instytucji coraz bardziej przyglądających się inwestycjom na rynku krypto. Portfel pozwoli ograniczyć do minimum proces transakcyjny oraz zgromadzić wiele instrumentów DEFI, tokenów NFT oraz aplikacji DAPP w jednym miejscu. Dużej szansy na skokowy rozwój rynku upatrujemy w oczekiwanej w tym roku Dyrektywie MICA, która pozwoli instytucjom finansowym inwestować w krypto aktywa. Drugim projektem jest sklep z aplikacjami DAPP, będący swego rodzaju Steamem dla NFT lub AppStore dla DAPP - komentuje Radomir Woźniak, prezes Shockwork.

DAPP to nowy typ aplikacji opartej o blockchain i działającej w sieci peer-to-peer. Aplikacje DAPP przewyższają środowisko aplikacji internetowych ze względu na inteligentne kontrakty, przejrzystość blockchain i cyberbezpieczeństwo. Bezpośrednio z DAPP jest powiązany segment DEFI obejmujący wszystkie zdecentralizowane instrumenty finansowe oparte o technologię blockchain. NFT czyli Non-fungible tokens to rozwiązania technologiczne oparte o technologię blockchain, które - jako element nowopowstającego świata web3 - mają szansę zmienić oblicze internetu. W 2021 rok rynek tokenów NFT dynamicznie wzrósł. Najnowsze statystyki NFT sugerują, że niewymienialne tokeny mogą być jednym z najbardziej ekscytujących trendów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku kryptowalut.

- Jesteśmy w trakcie negocjacji dotyczących wsparcia Spółki myDAPPwallet Ltd. Już jako Metaversum S.A. zamierzamy wykupić licencję lub zainwestować w Spółkę, aby partycypować w tworzeniu oraz w komercjalizacji tych innowacyjnych projektów. Liczymy na to, że niebawem ustalimy warunki współpracy i będziemy mogli zawrzeć umowę inwestycyjną. Pozwoli to skończyć prace nad produktem, co otworzy drogę do pozyskania globalnego partnera – dodaje Radomir Woźniak.